Prečo je východiskom vojna?

Autor: Martin Mikláš | 10.5.2011 o 11:26 | (upravené 10.5.2011 o 11:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  99x

  Prečo sa vedú vojny? Vo svete je v armáde približne 91 miliónov vojakov, z toho takmer 22 miliónov v aktívnej službe. Ak k tomu zarátame ešte „civilné obyvateľstvo", ktoré im robí „podporu", tak z toho dostaneme pekné číslo ľudí. Týchto ľudí treba vystrojiť, vyzbrojiť, vycvičiť, vyrobiť im vozidlá, postaviť lode, lietadlá, ponorky, ubytovať ich, nasýtiť a ešte im samozrejme aj slušne zaplatiť. V tejto logistike sú zamestnané ďalšie desiatky miliónov ľudí...  

 

Samozrejme, že nie každá armáda sveta má rovnaké materiálne a finančné zázemie, ale chcem poukázať na to koľko ľudí je úzko spätých s týmto „priemyslom". Je to obrovská masa firiem a obyvateľstva, ktorá im poskytuje podporu. A tí, ktorí do tohto dávajú peniaze (vlády) musia pred svojimi obyvateľmi (voličmi) zdôvodniť existenciu týchto pracovných miest. Ale načo „držať" takéto množstvo vojakov, keď nie je s kým bojovať? Všetko je to len o peniazoch.

Pád ekonomík USA, EU a iných vyspelých krajín už nie je len zlým snom, ale reálnou hrozbou. Kompetentní nemajú vôľu nájsť účinný spôsob ako tieto ekonomiky zachrániť a tak ich čaká pád. Nejde len o to, že v EU robia opatrenia na záchranu nezodpovedných členov, nejde len o to, že Čína, India, Brazília majú vysoký ekonomický rast ale ide o to, že keď padne ekonomika USA naplno sa prejaví dôsledok globalizácie. Výrobky, ktoré tieto krajiny vyrobia nebude mať v USA kto kúpiť, pretože ľudia stratia svoje zamestnanie, svoju ekonomickú silu. Tým pádom aj podniky týchto ekonomicky rýchlo rastúcich krajín prestanú vyrábať, keď nebudú mať komu predávať a tým prídu o prácu aj ľudia v týchto krajinách. Bude to deň, keď budú anti-globalisti oslavovať svoju trpkú pravdu a deň keď bude treba reálne využiť armádu a nie ju len „živiť". Nastane celosvetová recesia obrovských rozmerov a nastanú či už menšie alebo väčšie konflikty o potraviny, energie...

A ako sa dostať z tohto chaosu? Jednoducho! „Nepohodlným", ale pritom bohatým krajinám dať demokraciu! Tí, čo pracovali ako mechanici, kuchári, dodávatelia nebudú robiť pre súkromný sektor, budú robiť to isté, len pre štát, pre armádu a pre celosvetový mier.

Vojna zredukuje počty obyvateľov, vojna zničí stavby, infraštruktúru... Táto planéta má svoje limity. Viac obyvateľov - menej surovín na hlavu, menej obyvateľov - viac surovín na hlavu. Zničené stavby, infraštruktúra, zničené závody, celé ekonomiky? Paráda! Veď predsa treba tým ľudom dať prácu! Obnova tohto všetkého si vyžiada obrovské množstvo pracovnej sily, zamestná tých čo prišli o prácu!

Prečo Spojené štáty vedú vojny? Je to skvelý zdroj príjmov! Majú rekordné výdavky na armádu, ale načo je štátu armáda, keď nemajú s kým bojovať?! Načo sa vyrábajú tanky, stíhačky, lode, ponorky, načo sa investuje do výskumu a vývoja nových zbraní, keď by nemali s kým bojovať? Toto všetko sa im musí vrátiť, inak by to boli zbytočne vyhodené peniaze!

A tak v záujme „celosvetového mieru" napadnú krajiny, ale nie len tak hocijaké, hlavne aby v nich bola ropa a iné vzácne suroviny, aby tieto krajiny, ktorým USA „pomohli" to aj USA raz vrátili. Veď tu nejde len o to, že výskum, vývoj a výroba armádneho vybavenia vojnou dostávajú svoj zmysel, nejde len o to, že veľké množstvo vojakov má konečne svoje reálne využitie, ale ide o to, že vojnou zničená krajina potrebuje pomoc. A najlepšie od koho? Od tých čo ich zničili! Dokonalé pokrytectvo! Firmy z USA čo u nich postavia cesty, nemocnice, obytné štvrte dostanú skvelý kšeft, ropné spoločnosti USA sa budú môcť podieľať na exporte domácej ropy atd. atd..

Vyjadrenia o tom, že armáda má udržiavať mier a poriadok sú teda dosť zavádzajúce. Veď načo držať niečo, čo si na seba nezarába? Ale ako náhle si armáda dokáže zdôvodniť svoju existenciu: boj proti celosvetovému terorizmu, boj utlačovateľom ľudských práv (hlavne v krajinách bohatých na ropu), tak až vtedy má armáda zmysel...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?